Best of FitPlan

V roce 2013 se na FitPlan.cz objevilo spousty článků. Hubnoucích i nehubnoucích. Ke konci roku je zvykem bilancovat a určitě by byla škoda nechat si ty nejlepší články utéct. Dal jsem dohromady seznam nejoblíbenějších článků a příspěvků na FitPlan.cz v těchto kategoriích: Cvičení, Hubnutí, Zdraví, Recepty. Nečetli jste? Máte možnost se k nim vrátit.

Cvičení

běžící žena po silniciZnáte intervalový trénink?

Vykašlete se na hodiny běhání, plavání nebo ježdění na kole. Mám pro vás recept na rychlejší a efektivnější spalování tuků za sakra kratší dobu.

Fitness Mýty10 Fitness mýtů aneb proč se vám asi nedaří zhubnout

Mýty ve fitness jsou dnes opravdu všude. Začalo to mainstreamových médii a postupně se rozšířily i mezi lidi. Zamysleme se nad tím, co nám servírují reklamy a časopisy. Většinou stačí jen používat selský rozum.

plíce a EPOC efektVyužívejte po-spalovacího EPOC efektu

Chcete rychle spalovat kalorie i po cvičení během celého dne? Spalování tuků se nemusí zastavit v okamžiku kdy skončíte s tréninkem. Tuky můžete spalovat hodiny, nebo dokonce jeden až dva dny po té co s cvičením skončíte.

HIIT - Vysoce intenzivní intervalový tréninkHIIT – Vysoce intenzivní intervalový trénink

Kratší čas a lepší výsledky? Kdo by to nechtěl. Pokud se nebojíte pořádné výzvy je HIIT právě pro vás. Klasické tréninkové metody jsou založeny na rovnoměrném rozložení zátěže po celou dobu cvičení.

Bude víkend, jde se pařitBude víkend! Jdem se zprasit

Celý týden se hlídáme, jíme jen zdravé jídlo, všechno šlape, jak má, a v sobotu večer zavolá kamarád/ka: “Héj, co děláš, jak se máš!? Vyrážíme do víru velkoměsta, nechceš se připojit. Pořádně se nadlábnem, popijem, obrazíme pár klubů, dáme hambáče tam u toho stánku, bude to legendární”

Hubnutí

Jak zhubnout21 tipů jak zhubnout od lidí, kteří shodili více jak 20kg

Stovky lidí, kterým se podařilo shodit víc jak 20 kilo (má maličkost mezi ně také patří) na internetu publikují své tipy a rady, které jim dopomohly k úspěchu. V tomto článku najdete 20 nejlepších a také nejčastěji zmiňovaných.

5800kcalCo s tělem udělá denní příjem 5800 kalorií?

Co se stane, když budete denně přijímat 5800kcal po dobu tří týdnů? 5800 kalorií je víc než dvojnásobek doporučené denní dávky většiny lidí. Je to skoro trojnásobek. Je to totální přejídání se. Jak bude vypadat tělo po takovém obžerství?

Naučte se jak pálit tuky a neukládat je.Naučte se jak tuky pálit, neukládat je a vyhrát válku s tuky

Naučmese.cz je návykové, je jako droga. Zajdete na pár kurzů, poznáte úžasný lidi a už v tom lítáte. Nakonec se rozhodnete uspořádat vlastní kurz. Vyzkoušíte si to. Zjistíte, že se lidem kurz líbí, pomáhá jim, hubnout, prostě to má smysl.

HLadověníCo se stane kdy začneme hladovět a držet dietu?

Nezhubneme! To v první řadě. Při vysokém omezení kalorického příjmu dojde v těle k obrovskému množství velice negativních reakcí. Možná jste už slyšeli, že se zpomaluje metabolismus. Metabolismus hraje při hubnutí obrovskou roli.

blank

stáhněte si zdarma ukázku knihy

JAK TUKY PÁLIT A NEUKLÁDAT

Tuk na břišeKlíčem k hubnutí je citlivost na inzulín

Cesta k hubenému tělu vždy znamená úpravu jídelníčku. Pozor neplést se snižováním dávek jídla a hladověním. Pokud uvažujete o změně jídelníčku zaměřte pozornost na inzulín a citlivost těla na něj. Výsledky se zaručeně dostaví.

Zdraví

Cukr je jedCukr je jed – smutná pravda o toxicitě cukru

Začátkem roku 2012 byl v prestižním vědeckém časopise NATURE publikován několika vědci článek s velice zajímavými závěry o cukru.

Je Stévie bezpečné sladidlo?Je stévie bezpečné sladidlo?

Posledních pár let můžeme sledovat doslova hon na bezkalorická přírodní sladidla. Stévie (Stevia) patří mezi ty nejzajímavější. Často se doporučuje jako alternativa k cukru a umělým sladidlům. No a s tím přichází i otázky. Co to vlastně je Stévie? Je bezpečnou alternativou?

Konvenční VS PrimálníSoučasné konvenční názory VS přirozený vývoj a evoluce

Chci vás poprosit, abyste zapomněli vše, co si myslíte, že víte o zdravé stravě, cvičení a zdravém životním stylu. Dnešní doba nám dává k dispozici stresující množství informací, konvenčních mouder a názorů, které jen komplikují a manipulují vaší snahu o správnou věc.

co-potrebujete-vedet-o-cukruCo skutečně potřebujete vědět o cukru

V roce 2009 měl Robert H. Lustig, M.D. hodinovou přednášku o cukru a obezitě, která byla následně zveřejněna i na YouTube. V tomto čánku najdete, výtah z přednášky a knihy. Jedná se o 5 mýtů o cukru, jeho různých formách a jak je tělo zpracovává.

socialni-tlakZdravý životní styl pod sociálním tlakem

Každý, kdo se někdy pustil do zdravého životního stylu se pravděpodobně setkal s určitým sociálním odporem ze strany přátel nebo rodiny. Myslíte si, že vaše rozhodnutí přejít na zdravý životní styl se setká s pochopením a podporou vašich blízkých? Ne vždy.

Recepty

bananove-magnum00Zmrzlina: Banánové magnum

Smícháme řecký jogurt se skořicí. Oloupeme banány, odřízneme jim špičky, z každého uděláme dva a napíchneme je na špejle na zmrzlinu.

zdravé vánoční cukrovíJedno těsto, pět druhů vánočních cukrátek

Zapneme troubu a předehřejeme ji na 180 °C. Mezitím mandle rozemeleme na jemnou mouku. Vložíme do mísy, přidáme prášek do pečiva a promícháme.

Bramborák bez bramborBramborák bez brambor

Receptů na alternativní bramboráky bez brambor existuje spousta. Ten co jsem včera vymyslel je rozhodně unikát. Bramboráky vznikly naprostou náhodou, a tak si u nás doma vaříme.

Vepřová roláda se slaninouVepřová roláda se slaninou, avokádem a jablky

Pečení je lepší než smažení. Pokud hodláte zdravě smažit, potřebujete většinou větší množství celkem drahého oleje nebo to není zdravé.

Brokolicová kašeBrokolicová kaše

Z brokolice odřízneme tvrdý stonek, cuketu oloupeme. Brokolici spolu s cuketou povaříme v osolené vodě do měkka (přibližně 15-20 minut).

Jak užitečný pro vás byl tento článek?

Pro hodnocení klikněte na hvězdičky!

Průměrné hodnocení / 5. Hodnotilo:

Mrzí mě, že článek nebyl dostatečně užitečný

Pomůžete mi to napravit?

Top

11 MÝTŮ
O HUBNUTÍ

blank
x