21 tipů jak zhubnout od lidí, kteří shodili více jak 20kg

Stovky lidí, kterým se podařilo shodit víc jak 20 kilo (má maličkost mezi ně také patří) na internetu publikují své tipy a rady, které jim dopomohly k úspěchu. V tomto článku najdete 20 nejlepších a také nejčastěji zmiňovaných. Nemusíte aplikovat všech 20 najednou. Vyberte si ty, která jsou vám blízké a postupně přidávejte.

Všimněte si, že mezi nimi nenajdete jediný, týkající se zázračných doplňků stravy, za již méně zázračné ceny, po kterých zaručeně do 2 týdnů zhubnete 10 kg.

[sociallocker]

Pijte vodu

Všichni, komu se podařilo shodit velké množství tuků mají tuto věc společnou. Začali pít vodu. Vzdali se všech slazených vod, šťáv, coca-coly, pepsi a podobných sladkých břeček. Jen taková drobnost stačí k nastartování procesu hubnutí.

Vyhýbejte se cukru

Přestaňte sladit horké nápoje, a vůbec se snažte vyhýbat cukru. Co si budeme povídat, sladké = tloustneme. Navíc se už prokázalo, že cukr je jed. Nezbývá než se cukrům vyhýbat jak jen to je možné.

Zaměřte se na velikost porcí

Naše kultura stravování ve většině restauracích je založena na velkých porcích. Za tak málo peněz dostanete tak moc jídla. To je slogan znějící ze všech stran. Naučte se regulovat velikost porcí a máte dobrý základ z tomu zhubnout. Doma si dávejte jídla na menší talíře. Uvědomte si, že nemusíte dojíst celou porci. Odpusťte si pár posledních soust. Je to také dobré cvičení sebekontroly.

Veďte si jídelní deník

Zaznamenávejte si vše co za den sníte. Většinu lidí překvapí, co do sebe za jediný den byli schopni naládovat. Jídlo považujeme za něco tak samozřejmého, že si večer nevzpomeneme, co jsme přes den snědli. Právě vedení si jídelního deníku, může být tím impulsem k změně stravovacích návyků. Zjistíte tak, kde je příčina vaší nadváhy.

Počítejte kalorie

Nuda. Hrozná nuda, ale pravděpodobně také jeden z nejúčinnějších způsobů k cestě za hubnutím. Pokud chcete zhubnout a jíst stále to samé, nezbývá vám nic jiného, než přijmout méně kalorií a spálit více.

Buďte důslední

Nikdo není dokonalý. Všichni děláme a budeme dělat chyby. Přesto jen důslednost vede k úspěchu. Lidé, kterým se podařilo zhubnout více jak 20 kg jedí z 90% zdravé jídlo a užívají si pravidelného sportu. Ten pro ně už není dřina a dosažení cíle, ale zábava. Buďte důslední a zdravý životní styl se vám stane přirozeností jako je čištění zubů.

Nedržte dietu

Nejlepší „dieta“ je ta, která  zapadne do vašeho životního stylu. Jakmile zjistíte, že už to není dieta, ale váš způsob života, máte z velké části vyhráno.  Jeden z nejčastějších tipů je právě tento. Lidé změnili svůj životní styl a začali u jídla. Takže nedržte dietu, udělejte si z ní životní styl. Dostaňte z hlavy datum, do kdy dietu držíte a rázem žijete zdravě.  Být fit není cíl – to je způsob života.

blank

stáhněte si zdarma ukázku knihy

JAK TUKY PÁLIT A NEUKLÁDAT

Mějte plán

Zdravý životní styl potřebuje plánování. Většina lidí chybuje, právě proto že nemají plán. Ti nejlepší mají k hlavnímu plánu ještě záložní. Plánujte si jídla předem ať víte jaké potraviny nakoupit. Kupujte jen to co je ve stravovacím plánu a snažte se vařit jídla dopředu. Jídlo si na následující den připravte večer když máte čas, ne na poslední chvíli, kdy se vaření zrovna nemůžete věnovat.

Buďte aktivní

Téměř každý, kdo zhubnul 20 kilo začal s nějakou formou aktivity. I když to byla třeba jen nepatrná změna, ve výsledku byli více aktivní a pomohlo jim  to zhubnout. Trik je v tom najít aktivitu, která vás baví. Ne každý má rád stejný výkon a může aktivitě věnovat stejně času. Najděte si sportovní aktivitu, která vás baví. V ní se snažte tlačit mimo svou komfortní zónu. Udělejte si z něčeho příjemného trochu nepříjemné.

Dělejte malé změny

Dělejte malé změny, tak abyste o nich nemuseli přemýšlet, drobnosti které se stanou každodenní součástí vašeho dne, až se z nich stane zvyk. Potom udělejte další změnu. Nemusíte změnit svůj životní styl ze dne na den. Budete mít mnohem větší šanci na úspěch. Velké změny většinou nedopadnou dobře a lidé se vrací ke starému životnímu stylu.

Vzdělávejte se

Naučte se ptát proč? Nepoužívejte a nedělejte něco jen proto, že to někdo řekl. Snažte se pochopit smysl, jaký za tím vším je. Spousty lidí chce prostě plán na hubnutí, nebo na cvičení. Ti většinou neuspějí. Lidé, kteří zhubly přes 20 kilo se začali vzdělávat, zajímat o to jaké dopady na ně má konkrétní strava, nebo cvičení. Naučili se ptát proč dělají to a to. Můžete přijít třeba na kurz.

Nenechte se porazit sami sebou

Budete to kazit. Všichni to kazíme. Úspěšní lidé se ale nenechají porazit sami sebou. Zvednout se a vrátí se na trať. Nečekají na další den. Pokračují ve zdravém životním stylu a tak pokračuje i jejich hubnutí. Jdou stále vpřed a dosahují pokroků. Poučí se ze svých chyb, to je řešení. Poučte se z chyb a budete silnější.

Obklopte se pozitivními lidmi

Naše okolí a blízcí nás ovlivňují možná víc než si myslíme a připouštíme. Mnoho lidí, kteří shodili víc jak 20 kilo muselo skončit se svým starým životem, opustit staré známé a životní styl. Je to velice těžké rozhodnutí, proto je potřeba pochopit, jak je důležité obklopit se lidmi, kteří budou věřit ve váš úspěch.

Začněte!

Jak můžete dosáhnout cíle, pokud nikdy nezačnete? Začátek je polovina úspěchu. Nebojte se neúspěchu. Lidé, kteří zhubli víc než 20 kilo přestali čekat na to co se stane, a šli ven, ven něco dělat. Víte jaký je nejtěžší cvik? Zvednout zadek od bedny a začít něco dělat.

Přestaňte se vymlouvat

Lidé, kteří uspěli si uvědomili, že důvodem, proč se jim dlouho nedařilo zhubnout byly ve skutečností výmluvy. Je těžké to přijmout, ale jakmile k sobě začnete být upřímní, přestanete trávit čas výmluvami a věnujete ho hledání způsobu jak dosáhnout cíle, uspějete.

Udělej to pro sebe

Udělejte ze svého „JÁ“ to nejdůležitější. Hubněte pro sebe, ne kvůli tlaku okolí. Všichni máme své vlastní důvody, proč chceme zhubnout. Společným jmenovatelem mezi tipy od lidí co uspěli je, že se zavázali k novému životnímu stylu, protože chtěli. Do hubnutí je netlačili přátelé nebo rodina. Udělali to pro sebe, a výsledkem bylo, že inspirovali ostatní aby také udělali něco pro sebe.

Buďte trpěliví

Svou nadváhu jste nezískali přes noc, tak nečekejte, že se jí přes noc zbavíte. Všichni chceme být hubení, zdraví a krásní, jakmile si uvědomíme, že ztráta váhy je dlouhodobý proces, můžeme se přestat trestat za to že nedosahujeme rychle svých vysněných cílů. Přestaňte se na hubnutí dívat jako na každodenní výzvu. Buďte trpěliví a změna se dostaví.

Zůstaňte pozitivní

Negativní myšlenky vedou k negativním výsledkům. Jste to jak myslíte. Udržte se  pozitivní na cestě k hubnutí a zvýšíte pravděpodobnost úspěchu. Během svého přechodu k zdravému životnímu stylu se o sobě hodně dozvíte. Objevíte spousty problémů a úskalí, je ale důležité uvědomit si, že i když to nebude snadné, bude to stát za to.

Objevte svůj vztah k jídlu

Proč jíte špatně? Propojte vaše stravovací návyky a emoce. Ponořte se ke kořenům. Zeptejte se sami sebe, kdy a proč saháte po špatném jídle? Zjistěte, kdy vaše tělo jídlo potřebuje, a kdy jen chce jídlo. Najděte nové způsoby jak se odměňovat, než pořád jen jídlem.

Nesnažte se být dokonalí

Pokud je vaším cílem být dokonalý, máte zaděláno na problém. Nikdo není dokonalý. Dokonce i lidé, kteří mají podle vás dokonalá těla se nedostali tam kde jsou snahou o to být dokonalý. Dokonalost je něco o co mnozí usilovat, ale nakonec toho nikdo nedosáhl. Snažte se vždy jak nejlépe v daný okamžik můžete!

[/sociallocker]

Nikdy to nevzdávejte

Zhubnete až v okamžiku kdy to přestanete vzdávat. Spousty lidí si neuvědomí jak blízko byli k dosažení úspěchu. Nevzdávejte to a přijde den, kdy se věci začnou jako lusknutím prstu měnit a dít sami od sebe. Ten ale nenastane dokud jste připraveni hodit ručník do ringu a vzdát to. Čím déle vydržíte v ringu na nohou, tím máte vyšší šanci, že ručník nakonec hodí na zem vaše tuky. Jděte po cestě stále vpřed, bojujte a nikdy to nevzdávejte.

Líbí se vám tento článek? Chcete se dozvědět o dalších?

Sledujte FitPlan.cz na Facebooku nebo na Twitteru a dozvíte se o nových příspěvcích jako první. Mezi tím si můžete stáhnout zdarma e-book 11 mýtů o hubnutí a zdravém životním stylu.

Máte také úspěšnou zkušenost s hubnutím?

Jak jste toho dosáhli? Jaká je vaše klíčová rada. Podělte se o ně v komentářích.

Jak užitečný pro vás byl tento článek?

Pro hodnocení klikněte na hvězdičky!

Průměrné hodnocení / 5. Hodnotilo:

Mrzí mě, že článek nebyl dostatečně užitečný

Pomůžete mi to napravit?

Top

11 MÝTŮ
O HUBNUTÍ

blank
x