Jedli naši předci před miliony let maso?

Kdy se naši předci vývojově oddělili od primátů a začali se živit masem? Archeologové nedávnou získali z vykopávek velice zajímavý nález, který dokazuje, že se živíme masem už déle jak 1,5 milionu let. Masem jsme se pravděpodobně začali živit ještě mnohem dříve. Archeologové nalezli kus kosti pocházející od přibližně dvouletého dítěte, které umřelo kvůli nedostatku vitaminu B12. Vitamin B12 je důležitý především pro správnou funkci krvetvorby, podílí se na syntéze DNA a ATP a je nezbytný pro správnou funkci nervového systému.

Hlavním zdrojem tohoto vitaminu v potravě jsou živočišné produkty jako vejce, mléko, sýry a hlavně maso a vnitřnosti. Správný přísun potřebného množství vitaminu B12 do organizmu zlepšuje paměť, podporuje koncentraci a snižuje riziko vzniku srdečních chorob.

Nález také přihrává hypotéze, která tvrdí, že dlouhodobé vegetariánství může být životu nebezpečné, pokud tělu nedodáte vitamin B12 v jiné formě. Zdroj: Sci-news.com

Jaký je váš názor na nejedení masa, případně jeho omezení kvůli velkému množství tuků? Vyhýbáte se tučnému masu? Zajímá mě co si myslíte. Nechte mi vzkaz v komentářích.

Top
Bought by Ludmila from Jindřichův Hradec
Total order for 490.00 CZK
about 8 měsíci ago
 
e-book Jak pálit a neukládat
Bought by Eva from Ostrava
Total order for 350.00 CZK
about 2 měsíci ago
 
Bought by Markéta from Slavkov u Brna
Total order for 570.00 CZK
about 3 měsíci ago
 
Bought by Zdeňka from Sněžné
Total order for 570.00 CZK
about 5 dny ago
 
Bought by Jana from Hranice
Total order for 570.00 CZK
about 5 měsíci ago
 

11 MÝTŮ
O HUBNUTÍ

x