Hledáte na mě kontaktní údaje? Ty najdete tady.

Začínal jsem asi stejně jako začínáte Vy. Nevěřil jsem, že bych mohl výrazně zhubnout natož nakonec shodit přes 20kg. K úspěchu jsem nakonec potřeboval několik základních věcí. Poznat lépe sám sebe a potřeby svého těla, nikdy to nevzdávat, získat relevantní a kvalitní infmace, prostě učit se od těch nejlepších.

V začátcích jsem měl jen málo informací a dělal spousty chyb.  Postupně, v průběhu několika let, jsem prošel dietami, jojo efekty, zkoušel doplňky stravy, běhal 3x týdně až 10km za den. Chodil 3x týdně do posilovny, cvičil doma, zničil si kolena, následně je rehabilitoval a po celou dobu studoval a čerpal informace o hubnutí a zdravém životním stylu. Udělal jsem ze svého těla pokusného králíka. Nevzdával jsem to.

Rychle jsem došel k závěru, že na českém internetu je k dispozici jen omezené množství kvalitních informací. Většinou se jednalo hlavně o dezinformace, útržky vytržené z kontextu, nebo naprosto zastaralé postupy. Ty nejzásadnější, často vědecky podložené jsem nalezl až v zahraničí. Přesunul jsem se tedy na výrazně kvalitnější půdu a čerpal tam.

Má cesta, na které jsem přišel o 23kg, začínala na 95kg při 178 cm a dovedla mě až k současným 72kg stále při 178cm 🙂 Cesta trvala dlouhé dva roky. Za tu dobu jsem si vypracoval systém, kdy mé tělo nepotřebuje příliš mnoho pohybu, neztrácím tak zbytečně čas a přesto si bez problémů udržím stabilní váhu kolem 72kg. Nevzdal jsem se pití alkoholu ani sladkých dezertů a pamlsků. Všechno je totiž hlavně otázka správného načasování.

Systém je založen ze 70% na stravovacích návycích a z 30% na fyzické aktivitě. Nejedná se o pevně dané hodnoty. Představte si je jako poměr na stupnici rozdělené šoupátkem. Pokud na jedné straně šoupátkem uberu na druhé straně se mi poměr zvětšuje. 70/30 je podle mě ideální stav. Stejně tak je ale možné fungovat na 60/40 nebo 80/20. Člověk musí buď víc hejbat nebo naopak udělat větší změny ve stravování. Dokonce je možné pohybovat se po omezenou dobu nad hranicí 100% a jet takříkajíc na 120%. U mě to většinou znamená zvýšení fyzické aktivity, kterou je možné vydržet jen po omezenou časovou dobu, aby nedošlo k poškození těla. Nejsem velkým příznivcem doplňků stravy, ale i těmi je možné vlámat se do poměru a uzmout kolem 5%. Takže někde jinde můžete ubrat.

Nejdřív se mě přátelé ptali proč to dělám. Spoustě z nich jsem byl pro smích a utahovali si ze mě.  Dneska se mě ptají jak jsem to dokázal a chtějí poradit. Proto jsem se rozhodl vytvořit tyto stránky a e-book. Alespoň nebudu muset pořád dokola odpovídat na stejné otázky 🙂

Dnes už vím, jak zhubnout 25kg za 3 měsíce. To je plus mínus maximum, které tělo snese při obrovské disciplíně, vytrvalosti a sebekontrole. I tak hodně na hraně. Vše ostatní jsou jen pohádky, hazardování se životem a marketingové triky. Na svých 95kg jsem se také nedostal za měsíc, nemělo cenu očekávat, že se za měsíc zbavím 20kg.

Informace jsem čerpat nepřestal a stále se učím. Postupně jsem nakazil zdravým životním stylem i svou ženu Míšu, která absolvovala dietologický kurz. Dnes je mi velkým pomocníkem a podílí se i na tvorbě těchto  stránek.

Nevzdal jsem to a nakonec uspěl. Doufám, že díky mým informacím taky uspějete. Možná se vám budou smát a ptát se proč to děláte. Nikdy to nevzdávejte a přijde doba, kdy se začnou ptát jak jste to udělali.

Na závěr něco pro milovníky fotek před a po.

blank