Změna je klíč k hubnutí

Většina lidí se vrhne do hubnutí s nějakým, více či méně, konkrétním cílem. Chci se zbavit X kilo, abych se cítil(a) líp a vypadal(a) dobře. Obvykle jsou všechny hubnoucí cíle v podobném duchu. To je problém. Když se zaměříte na výsledek, je to stejné jako když se snažíte zapřáhnout povoz před koně.

Soustřeďte se na změnu chování, místo stanovení si cílů jako:

  • chci zhubnout 10 kilo
  • chci uběhnout půlmaraton
  • chci vypadat dobře v plavkách
  • chci se cítit dobře

Zaměřte se na změny v chování, které jsou potřeba k dosažení těchto cílů. Například:

  • V každém jídle které si dám bude zelenina
  • Budu cvičit 3x týdně
  • Dám si jen jeden slazenej nápoj za týden
  • Omezím příjem cukru
  • Jednou týdně dám silový trénink

Vytvořte si akční cíle

Být fit a hubený je o vytvoření si pozitivních návyků v životě. To co hledáte je změna. Ztráta hmotnosti je jen výsledek. Je logické, že musíte zaměřit svou pozornost na změny, které vás dovedou do cíle.

Je hezké mít představu o tom, kde chcete být na konci cesty, ale abyste se tam dostali musíte začít jednat. Já jsem neměl žádný finální, cíl a do dnes žádný nemám. Prostě jsem začal pravidelně cvičit, když jsem zjistil, že to nepomáhá tak jak bych si představoval začal jsem měnit stravovací návyky. Dělal jsem pomalé postupné změny.

Malé změny v chování, jsou cílem k dosažení výsledků, po kterých tak toužíte.

Co uděláte tento týden, abyste byli o krok blíž k výsledkům? Nastavte si 1 až 2 akční cíle pro tento týden. Je jedno, že není zrovna pondělí. Můžete to stihnout tak jako tak. Nejoblíbenější dny lidí, kteří jen dokola přešlapujou a nikdy se k ničemu nerozhodnou jsou pondělí a zítra. Nebuďte jako oni. Začít můžete jednoduše ještě dnes.

Cíle můžou být náročné, ale musíte se přesvědčit, že jsou dosažitelné. Dejte si třeba místo klasické přílohy hromadu zeleniny. To snad zvládnete. Jsem přesvědčenej že ano.

Takové cíle si stanovujte. Napište si je. Na konci týdne se přesvědčte jestli jste všechny dodržely. Pokud ne, zamyslete se nad tím proč ne. Pátrejte po příčině a až jí najdete zkuste vymyslet jak příčinu eliminovat. Další týden si na seznam přidejte další cíl.

Přečtěte si o 5 nezdravých stravovacích návycích a jak je možné je změnit.

stáhněte si zdarma ukázku knihy

JAK TUKY PÁLIT A NEUKLÁDAT

Změna je klíč

Chcete-li se stát tím, kým chcete být, musíte změnit toho kým jste. Nezhubnete 10 kilo pokud budete stále stejní. Zeptejte se lidí, kterým se podařilo výrazně zhubnout. Řeknou vám, že se úplně změnili. Většina z nich ani nemůže uvěřit, že předtím žili životním stylem, jakým žili.

Rozdíl je v tom, že jednají jinak, správně, v situacích ve kterých kdysi jednali špatně. Přeprogramovali si mozek na nové návyky, které kontrolují jejich mysl a tělo. Převzali zpět kontrolu nad svým tělem. O tom jak převzít kontrolu nad tělem se taky budeme bavit na kurzu: Naučte se jak tuky pálit a neukládat.

Změna je těžká. Ne vždy se povede napoprvé. Nemusí se vám podařit dát tři jídla se zeleninou místo přílohy, ale zaručuju vám, pokud se budete snažit nakonec to dokážete. Hubnout totiž začínáte v okamžiku kdy to nevzdáte. Zaměřte se na změnu, ne na výsledky. Výsledky se dostaví se změnou. Ne náhodou se říká, že život je změna.

Líbí se vám článek? Chcete se dozvědět o dalších?

Sledujte FitPlan.cz na Facebooku (like/To se mi líbí) nebo na Twitteru a dozvíte se o nových příspěvcích jako první. Mezi tím si můžete stáhnout zdarma e-book 11 mýtů o hubnutí a zdravém životním stylu.

Jak užitečný pro vás byl tento článek?

Pro hodnocení klikněte na hvězdičky!

Průměrné hodnocení / 5. Hodnotilo:

Mrzí mě, že článek nebyl dostatečně užitečný

Pomůžete mi to napravit?

Top

11 MÝTŮ
O HUBNUTÍ

blank
x