Hubnout začínáte v okamžiku kdy to nevzdáte

Kolikrát jste potrápili svůj zadek v posilovně, cvičením doma, nebo se pokusili o něco zdravého v kuchyni abyste hned po té vlezli na váhu a neviděli žádný rozdíl? Možná vám dokonce nějaké kilo přibylo. Co s tím?

Hubnutí není lineární záležitost

Zaprvé nepotřebujete váhu. Ta je prostě zbytečná. Měli byste se zaměřit na procento tuku. Nicméně pokud se nehodláte vzdát váhy ani za nic, musíte pochopit, že hubnutí není lineární záležitost. Můžete provádět pravidelný silový trénink, můžete dělat několikrát do týdne kardio nebo intervalové cvičení, můžete mít naprosto dokonalou dietu. Pořád nebude hubnutí lineární záležitostí.

I kdyby jste se postavili na hlavu, může se stát, že se vaše hmotnost několik týdnů nezmění. Není ale 3500 kcal rovno půl kilu? Když budeme jíst o 500 kcal denně míň musíme zhubnout půl kila za týden? Teoreticky ano. Praxe je bohužel úplně odlišná. Váš metabolismus je jedinečný a naprosto individuální. Má svůj vlastní rozum. Začne se zbavovat kil v okamžiku kdy je připraven, ale ne dřív. Takže kdy je metabolismus připravený zbavovat se tuku?

Hubnout začnete v okamžiku, kdy to nevzdáte

Tak to prostě funguje. Tlačíte na pilu jak to jen jde, jste posedlí váhou a ručička se prostě nehne. Číslíčka na stupnici neubývají. Začnete si říkat, jestli to všechno má smysl, když tak dřete a nic se neděje. Hodíte ručník do ringu, nebo budete pokračovat? Většina lidí prostě hodí ručník do ringu, jsou nešťastní, kdyby vydrželi třeba jen o den déle ručička by se už pohnula.

Poučení? Nevzdávejte se. Pokud víte, že děláte všechno správně, dělejte to a vytrvejte. Nakonec začnete hubnout. Nefixujte se na váhu. Hubnutí bude v průběhu cik-cak proces, než se dostanete z bodu A do bodu B. Jestli děláte všechno správně bod B bude vždy na stupnici níž, než A.

Většina lidí si myslí, že když si každý den stoupnou na váhu bude na ní vždy o něco méně než den předchozí. Jsou přesvědčeni, že bod A s bodem B je spojený pravítkem. Tak to prostě nefunguje.

Přečtěte si 21 tipů jak zhubnout od lidí, kterým se podařilo shodit víc jak 20kg.

Líbilo se?

Sledujte FitPlan.cz na Facebooku nebo na Twitteru a dozvíte se o nových příspěvcích jako první. Mezi tím si můžete stáhnout zdarma e-book 11 mýtů o hubnutí a zdravém životním stylu.

Jak užitečný pro vás byl tento článek?

Pro hodnocení klikněte na hvězdičky!

stáhněte si zdarma ukázku knihy

JAK TUKY PÁLIT A NEUKLÁDAT

Průměrné hodnocení / 5. Hodnotilo:

Mrzí mě, že článek nebyl dostatečně užitečný

Pomůžete mi to napravit?

Top
e-book Jak pálit a neukládat
Zakoupil(a): Lucie z Jablonec nad Nisou před 2 hodinami
 
Zakoupil(a): Michaela z Bratislava před 5 hodinami
 
Zakoupil(a): Jaroslava z Český Brod před 5 hodinami
 
Zakoupil(a): Michaela z Bratislava před 5 hodinami
 
Zakoupil(a): Hana z Velen - Mírovice před 7 hodinami
 
Zakoupil(a): Ondřej z Praha 6 před 10 hodinami
 
Zakoupil(a): Eva z Chotoviny před 13 hodinami
 
Zakoupil(a): Lenka z Děčín 35 před 21 hodinami
 
Zakoupil(a): Iva z Praha 10 před 1 dnem
 
Zakoupil(a): Zdenka z Srch před 1 dnem
 
Zakoupil(a): Zuzana z Praha 6 před 1 dnem
 
Zakoupil(a): Karla z Žatčany před 1 dnem
 
Zakoupil(a): Ivana z Praha 8 před 2 dny
 
Zakoupil(a): Jiřina z Brno před 2 dny
 
Zakoupil(a): Lucie z Brno před 2 dny
 

11 MÝTŮ
O HUBNUTÍ

x