Chcete začít hubnout? Položte si 5 klíčových otázek

Každý, kdo se chce vydat na cestu hubnutí a jednou pro vždy zůstat hubený, by si měl položit následujících 5 otázek. Jestli uspějete nebo ne, záleží na tom jak na otázky odpovíte.

Pro koho to dělám?

Proč se snažíte zhubnout? Chcete zapůsobit na někoho jiného? Tlačí na vás přátelé a rodina? Jediná osoba, kvůli které se rozhodnete hubnout jste vy sami. Hubnutí je osobní cesta, cesta na které budete zažívat vzestupy i pády. Jen vy budete muset žít s následky svého životního stylu. Pouze vy můžete udělat trvalou změnu v životě. 

Dokážu to napořád?

Každý asi absolvoval nějaký hubnoucí plán, nebo dietu na 4, 8 nebo 12 týdnů. To ale není dostatečně dlouhá doba na změnu životního stylu. Zhubnout a udržet si životní styl je trvalé rozhodnutí. Každé rozhodnutí, které v souvislosti s hubnutím uděláte, ať už se týká stravování, nebo sportu by mělo být z dlouhodobého hlediska trvalé a udržitelné. Zapomeňte na datumový a termínový systém. V tomto případě nejsou žádné termíny. Pamatujte, že se nejedná o hraní si s jídlem a nějaký pohyb navíc na pár týdnů. Hodláte změnit svůj život navždy.

Proč se chci změnit?

Jakou máte motivaci pro změnu? Napište si to! Udělejte si seznam, proč se chcete změnit. Přijde čas, kdy se pod náporem emocí mozek začne ptát, proč to všechno děláte. Pak stojí za to podívat se na seznam a připomenout si své důvody. Věřte mi, že se to stane. Začnete si racionalizovat všechny své špatné návyky. Jakmile se váš starý zvyk dostane opět do popředí jste zase se na začátku. Nedopusťte aby k tomu došlo. Mějte svůj seznam a nebojte se ho použít, jakmile budete mít potřebu vrátit se ke starému životnímu stylu. Díky tomu se vám podaří překonat krátkodobé negativní myšlenky, na cestě za dlouhodobými cíli.

Záleží mi na tom co si myslí ostatní?

Máte problém přijímat kritiku? Tak na tom budete muset zapracovat. Hubnutí je většinou hodně osamělá cesta, i když se to na první pohled nezdá. Někdo má štěstí, že ho podporují přátelé a rodina. Většinu lidí ale bohužel nepodporuje nikdo. Vaše okolí se začne na váš zdravý životní styl koukat skrz prsty a bude vám klást vtíravé otázky. Místo podpory budete slyšet věci jako, “Že si trochu neužiješ”, “Nepotřebuješ hubnout”, nebo “Jsi tím posedlý(á)”.  Nepodléhejte tomu. Pochopte, že jejich připomínky jsou jen projekcí vlastní nejistoty, kterou v nich svou změnou chování vyvoláte. Dělejte to pro sebe a odfiltrujte se od rušivých elementů. V okamžiku, kdy okolí zaznamená vaše fyzické i psychické změny, stanete se pro něj zdrojem inspirace.

Přečtěte si více o zdravém životním stylu pod sociálním tlakem.

Jsem připraven(a) selhat?

Jste? Strach ze selhání nám často brání riskovat a dělat změny. Rozběhnete se na drohou stranu, jakmile je selhání na dohled? Co děláte když selžete? Pustíte se do úkolu znovu, nebo ho hodíte za hlavu s tím, že na to prostě nemáte?  To jsou otázky, na které si potřebujete odpovědět, protože cesta k hubnutí je dlážděna neúspěchy. Cíle nedosáhnete v přímce. Bude to jednou nahoru a jednou dolu. Setkáte se s úspěchy i selháním. Vytrvat a vrhnout se do problému po selhání, to jsou okamžiky, kdy se dějí změny. Uvědomte si, že jakmile dojde k selhání je potřeba zmírnit škody, které jím můžou vzniknout. Pak se vrhněte znovu do akce. Snažte se poučit z vlastních chyb a proměnit selhání v příležitost pro osobní růst.

Líbí se vám  článek? Chcete se dozvědět o dalších?

Sledujte FitPlan.cz na Facebooku nebo na Twitteru a dozvíte se o nových příspěvcích jako první. Mezi tím si můžete stáhnout zdarma e-book 11 mýtů o hubnutí a zdravém životním stylu.

Jak užitečný pro vás byl tento článek?

Pro hodnocení klikněte na hvězdičky!

stáhněte si zdarma ukázku knihy

JAK TUKY PÁLIT A NEUKLÁDAT

Průměrné hodnocení / 5. Hodnotilo:

Mrzí mě, že článek nebyl dostatečně užitečný

Pomůžete mi to napravit?

Top

11 MÝTŮ
O HUBNUTÍ

blank
x