Podvod jménem Caralluma

Caralluma, zázračné pilulky, zobejte a zhubnete. Nemusíte nic jiného dělat. Garantuji vám, že zhubnete 14 kg za 4 týdny. Kecy, kecy, kecy. Na kolenou vás prosím, nevěřte tomu. Nevyhazujte peníze z okna. Caralluma ani jiné zázračné doplňky stravy nefungují. Pokud na internetu dáte hledat slovo Caralluma narazíte na desítky stránek, které se vás budou snažit přesvědčit o opaku. Já vám nyní vysvětlím jak tento podvod funguje.

Zoufalost a naděje

Chcete zhubnout, jste zoufalí, možná jste zkusili spousty diet ale stále nic. Hledáte na internetu a přichází Caralluma. Malá pilulka, která vyřeší váš problém. Zázrak! Nemusím se snažit, jen budu zobat pilulky. Ale jste vůči stránkám trochu nedůvěřivý. Co když je to podvod?

Překlad

Prvním co vás musí trknout je špatná čeština. Texty jsou hrozné a často přeložené automatickým překladačem. Koho to netrkne pokračuje dál.

Pár informací vytržených z kontextu a zázračný výtažek něčeho

Nejdříve vám stránky vysvětlí proč nemůžete zhubnout, jak funguje metabolismus a opřou se o pár pravdivých informací, které jsou ale vytržené z kontextu. Pak vám vysvětlí co jejich zázračný lék dělá a proč funguje. Obsahuje látky, které se při hubnutí často doporučují, ale nezhubnete po nich. Příkladem je zelený čaj. Pak se vytasí s neuvěřitelným výtažkem z něčeho. V tomto případě z plodů plamy Açaí, vezmou latinský název ať to vypadá věrohodně a máme tu Euterpe oleracea. Řeknete si, hm to je logické to by mohlo fungovat, ale stále ve vás hlodá podezření.

Euterpe oleracea = Açaí palma

Euterpe oleracea, je podle Caralluma zázračný plod. Přitom se nejedná o nic, co by svět neznal už léta, ale výrobci doplňků stravy se nezastaví před ničím a nabulíkují vám spousty nesmyslů. Bobule palmy jsou dodávány na trh hlavně jako potravinový doplněk. Výrobci doplňků stravy nabízejí zpracované bobule palmy ve formě tablet, džusů, dření, instantních nápojů v prášku, či celé ovoce. Tvrdí, že palma poskytuje zvýšenou hladinu energie, zlepšení sexuální výkonnosti, zlepšení trávení, detoxikaci organizmu, vysoký obsah vlákniny, zlepšení vzhledu pokožky, zlepšení zdraví srdce, zlepšení spánku a snížení hladiny cholesterolu.

Nezisková organizace Quackwatch se na Carallumu podívala blíže a zjistili že “šťáva z palmy má jen střední hladinu antioxidantů – méně než hrozny révy Concord, borůvky nebo šťáva z černých třešní, ale více než šťáva brusinek, pomerančů, či jablek.” Navíc neexistují  žádné věrohodné vědecké důkazy nenaznačují, že antioxidanty podporují snížení váhy. Jen pomáhají detoxikovat tělo. To nemá se snižováním váhy moc společného.

Lidský příběh

Stránky nabízející Carallumu a jiné zaručené doplňky stravy na hubnutí jsou založeny hlavně na lidkém příběhu a desítkách autentických fotek před a po zhubnutí. To vypadá věrohodně. Takových lidí, kteří zhubli i s fotkou. To přece musí fungovat. Ach ty příběhy.

“Od chvíle objednávky jsem byla víc než šťastná. Balík přišel na druhý den a okamžitě jsem začala užívat tento přípavek. Účinky byly najednou úžasné, po prvním týdnu jsem měla už o 2 kg méně! Měla jsem mnohem více energie. Výsledky byly tak skvělé, že po prvním balení jsem si koupila další. Moje kúra trvala něco přes 2 měsíce. Zhubla jsem až 20kg!!! Nyní se citím skvělé!!! Děkuju Vám!!!”

Paní zatím jen objednala Carallumu a už byla šťastná? Co je to za hovadinu? Nyní klasické mazání medu kolem huby, jak moc za jak krátkou dobu zhubla, to vše těsně nad hranicí reálných možností lidského organismu. No a na závěr utvrdit v tom, že lék funguje, takže si paní objednala obratem další balení. Za dva měsíce zhubla 20kg. Úplný zázrak!

Zeptejte se jakéhokoli doktora, dietologa, fitnes trenéra, jestli je něco podobného možné? Vysměje se vám. Úbytek 2,5kg týdně je reálný tak po dobu dvou až 3 týdnů maximálně! Rozhodně ne díky přípravku jménem Caralluma.

stáhněte si zdarma ukázku knihy

JAK TUKY PÁLIT A NEUKLÁDAT

Příběhy jsou přeci opravdové

Nevěřte tomu. Všechny jsou vymyšlené a já vám nyní předložím naprosto jasný důkaz. Díky možnosti Googlu vyhledávat obrázky podle souboru si můžete jednoduše najít kde všude se daný obrázek vyskytuje. Tvůrce stránek jednoduše obrázek ukradl a vymyslel si srdceryvný příběh. Zde jsou dva příklady.
Podle stránek Caraluma je toto Martin, který Zhubl 13 kg za 4 týdny. To tak odpovídá. Svalová hmota na něm asi narostla sama od sebe.

blank

Ve skutečnosti Martin, který se pravděpodobně jmenuje úplně jinak přešel na nový stravovací plán, který mu udělali lidé z http://www.insanityeatingplan.com/ Marinovu fotku najdete dole na stránkách. Jednalo se o tříměsíční intenzivní program ve kterém hrála hlavní roli změna stravy podpořená intenzivním cvičením. Náš Martin podle všeho o přípravku jménem Caralluma nikdy neslyšel a rozhodně není z Prahy.

Ok, co když Martin Carallumu přeci jen užíval? Dáme si trochu tvrdší podvod. Seznamte se s dalším fiktivním jménem. Toto je Lucie – Zhubla prý díky zázračnímu doplňku stravy Caraluma 23kg za 8 týdnů.

blank

Lucie ve skutečnosti podstoupila operaci žaludku za 10.000 dolarů a nechala si ho podvázat, nebo tak něco. Jedná se o sytém Lap Band. Celý proces do současného stavu trval dlouhých 13 měsíců. Celý její příběh najdete anglicky na této stránce (tady s překladem).  Možná tam narazíte na další známé tváře ze stránek nabízející zázrační přípravek Caralluma.

Takto vypadá originální fotka:

blank

Nevěřte na zázračné přípravky! Nevěřte na zázračné přípravky! Nevěřte na zázračné přípravky! Nevěřte na zázračné přípravky! Nevěřte na zázračné přípravky!

Ani Caralluma na ně nevěří. Podívejte se co mají na vlastních stránkách. Jen jsem informaci trochu zvýraznil. Dieta a cvičení jsou zásadní pro dosažení úbytku váhy.

blank

Nehledejte zázraky

Vezměte  zodpovědnost za Vaši nadváhu do vlastních rukou. Nespoléhejte se na zázračné přípravky. Nedoufejte, že shodíte 20kg za 2měsíce. Vzdělávejte se! Jezte normální jídlo jako je maso, zelenina, zdravé tuky a v omezené míře ovoce. Přestaňte se ládovat cukrem a sacharidy. Hejbejte se. Víte, že největší roli při hubnutí hraje hladina inzulinu v těle?

Jak užitečný pro vás byl tento článek?

Pro hodnocení klikněte na hvězdičky!

Průměrné hodnocení / 5. Hodnotilo:

Mrzí mě, že článek nebyl dostatečně užitečný

Pomůžete mi to napravit?

Top

11 MÝTŮ
O HUBNUTÍ

blank
x