Richard Paciej zhubl 70kg

Jak to vypadalo před

Před svou tělesnou proměnou jsem vážil 151 kg při výšce 177cm. Můj příběh je pravděpodobně stejný jako každého, kdo se vydal podobnou cestou. S dietou jsem se snažil začít už opravdu dávno. Každou neděli v kostele jsem se modlil abych se zbavil nadváhy a začal držet dietu, ale v úterý byl se vším konec. To trvalo nějakých 8 let. Vždy jsem byl v dobré kondici. I když jsem byl tlustý, nebyl jsem líný a myslel jsem si, že dokud budu aktivní, můžu jíst co budu chtít.

V době, kdy jsem vážil nejvíc, jsem si všiml, že mé děti nechtějí abych za nimi chodil na hřiště na trénink. Pravděpodobně se za mě styděly. Rozhodl jsem se, že pokud mě ostatní otcové a hráči nemají rádi za to jaký jsem je to jejich problém. Jak já jsem se mýlil. Byl to můj problém.

Bod zlomu

Když jsem vážil nejvíce (151kg) vyhodili mě z práce. Měl jsem štěstí. Proč? Věděl jsem, že novou práci nezískám, pokud budu vypadat jako tlustej lenoch. Nejsem línej, ale věděl jsem, že si každý kdo mě nezná bude myslet, že jsem. To pro mě byla největší motivace.

Jak jsem to dokázal

V září 2009 jsem začal hledat způsob jak zhubnout a narazil na knihu “Zelná polévková dieta” kterou mi dala před několika lety má sestra. Po sedmi dnech jsem shodil 4,5kg. Zmizely mé problémy se spánkem (pravděpodobně spánková apnoe). Švagrová mi koupila několik knížek od Jillian Michaels a ty mi pomohly naučit se rozumět metabolismu a rozlišit správné jídlo od špatného. Změnil se mi život.

Začal jsem konzumovat 1,600 kalorií denně s maximálně 20% sacharidů. Vyřadil jsem z jídelníčku zpracovaná jídla, rýži, chleba, konzervovaná jídla, fast foody, slazené nápoje a alkoholu. Začal jsem pít hodně vody. Zapisoval jsem si všechno co jsem snědl a vážil se jednou týdně. Bylo to velice obtížné, protože má rodina své stravovací návyky nezměnila, takže jsme měli v domě stále nějaké cukrovinky a čokoládu. Musel jsem v sobě najít sílu abych si dokázal odříct tato sladká potěšení. Dnes už vím, že jsem jedl především pro své vlastní pohodlí a potěšení. Dnes nemám touhu po špatném jídle, protože vím že se po něm cítím hůř.

Nejsem běžec, takže jsem začal chodit, dvě hodiny denně šest dní v týdnu. Koupil jsem si také nějaká DVD s cvičením pro deštivé dny. Dnes hlavně jezdím na rotopedu a provozuju silový trénink.

Odměna

Nejlepší věcí, co jsem začal dělat bylo jedení zeleniny každý den k obědu. Smíchal  jsem dohromady všechny zdravě věci: hrst špenátu, brokolici, mrkev, půlku zelené papriky, půlku cibule, česnek, celer, a rajčata. Vždy jsem si připravil jídlo den předem. Dělal jsem to tak přes rok a má kůže, vlasy a celkové zdraví z toho měli maximální prospěch.

Zhubnout má nespočet výhod. Když jsem měl nadváhu, můj snubní prsten byl příliš těsný a musel jsem ho přeříznout abych ho vůbec mohl sundat. Nikdy předtím jsem ho nesundaval. Nechal jsem ho spravit a už ho opět nosím. Vysadil jsem léky na tlak. Vyházel jsem všechno oblečení nakoupené v obchodech s nadměrnými velikostmi. Užíval jsem si nakupování nového oblečení a normálních velikostí. Cítím se prostě skvěle.

Žena, která nám uklízí dům chtěla podstoupit operaci aby se zbavila nadváhy, ale když mě viděla, rozhodla se, že to také dokáže. Inspirovat jiné lidi, to je prostě úžasný pocit.

Zbavit se 70kg mi trvalo něco málo přes rok. Už půl roku si udržuji svou současnou váhu 81kg.

stáhněte si zdarma ukázku knihy

JAK TUKY PÁLIT A NEUKLÁDAT

Zdroj: http://www.thatsfit.com/2011/04/04/getting-laid-off-pushed-richard-to-shed-155-pounds/

Jak užitečný pro vás byl tento článek?

Pro hodnocení klikněte na hvězdičky!

Průměrné hodnocení / 5. Hodnotilo:

Mrzí mě, že článek nebyl dostatečně užitečný

Pomůžete mi to napravit?

Top

11 MÝTŮ
O HUBNUTÍ

blank
x