Mladí, nadějní, produktivní sebevrazi

Mají úspěšné firmy, jsou žádanými freelancery, jedou naplno, jejich tempo je vražedné, jejich revírem je virtuální svět. Budují jméno, firmu a pomalu páchají sebevraždu. Je opravdu současná (nejen IT) podnikatelská scéna taková?

V rychlosti trochu kontextu. Převážně se živím tvorbou webů. Grafika webová i tisková. Zkratky jako UI, UX, SEO, SEM, PPC, ROI, SES, CPA, CPC, CPTPPA, WP, PSD, AI, DW, ISP, HTML, VPS, PHP, JS a další jsou každodenní součástí mé práce.

Pokud vám polovina z těch zkratek nic neříká hrozí, že se v článku místy ztratíte, nebo unudíte k smrti. Berte to s nadhledem 🙂

Nejsem konference milující člověk, ale nedávno jsem jednu navštívil. Zajímalo mě téma a rozhodl jsem se poznat lidi, které znám jen virtuálně z twitteru a blogů. Skoro každý, s kým jsem se na konferenci dal do řeči, pravděpodobně v rámci osobního brandingu (teď děsně moderní, asi protože Karel), byl super produktivní, pracoval od vidím do nevidím (víkendy included), spal 6 hodin denně. Čas mě naučil brát podobné informace s rezervou (všichni hrajeme divadlo), ale do značné míry to tak bude. Viděl jsem, jak vypadají. Znám to, dlouho jsem frčel na stejné vlně.

K takovému lajfstajlu potřebujete hodně energie, nemáte čas řešit co jíst, nezajímá vás to. V ledničce se dělí o místo litrovky Coly a sixpacky Redbullů. Modla všech Ajťáků. Ty udrží mozek v provozu fakt dlouho. Frčíte si na legálních drogách (ano drogách) dneška, mozek jede naplno. Prstíky sviští po klávesnici a život je skvělý.

Frčíte

Fííííí firma roste, faktury se vystavujou

Mozek příval energie vítá. Je mu volný, že k ideálnímu fungování by stačilo tak 5% dávky. Ať si nadbytky řeší tělo. Já jsem SUPERPRODUKTIVNÍ MOZEK! Mozková centra jsou stimulována stejně jako to dokáže heroin. Chcete víc! Mozek chce víc. Tělo příval energie nezvládá. Zprvu se s ním snaží vyrovnat, nadbytkům se brání. Postupně si vypěstuje leptinovou rezistenci, mozek není schopný přijímat informace z tukových buněk, které mu říkají “Máš dost energie všude na těle, se na sebe podívej”. Myslí si, že má energie nedostatek. Situaci  vyhodnotí zcela chybně. Dojde k závěru, že je unavený, má hlad, chybí mu cukr / energie. Uděláte prví chybu, logicky navýšíte energetický příjem. Mozek stále frčí. Fííííííí. Vezmeme to šupem. Dřív nebo později většinou přijde inzulínová rezistence, cukr v krvi a jsme doma. Vypěstovali jsme diabetes 2 typu. Fíííí.í.í ů .ů.ů…í … . i ..é ?

To se mi nemůže stát!

Jsem v nejlepších letech, plný energie, a sportovec. Těch pár kilo navíc (10kg+ není pár) mám pod kontrolou. Všechnu energii ze sebe vymlátím, vysportuju. Opravdu?

SwCqhjp

Zkus spálit 1000kcal

Co k tomu budeš potřebovat? Hodinu až hodinu a půl běhu. Zkus přijmout 1000kcal. Co k tomu budeš potřebovat? 5-10 minut v McCaffe a jeden čokoládový dortík. Mají ho tam (1000kcal přesně). 10 minut příjem a ještě stíháš šmrdlat prstíkem po tabletu, versus 90 minut výdej s jazykem na vestě. Máš to? Kolik času, že to věnuješ sportu?

blank

stáhněte si zdarma ukázku knihy

JAK TUKY PÁLIT A NEUKLÁDAT

Dra3rTl

Kalorie nepřecvičíš! Smiř se s tím

Jak to končí? Mozek chce víc. Energie nestačí, dech vynechává. Odměnou za doběhnutí autobusu jsou vodopády potu a jazyk na vestě. Špatně se spí. Podrážděnost ti dělá sekretářku i milenku. Rýmička, chřipečka a další nemoci přichází na návštěvu podezřele často. Paraleny, brufeny ani jiné feny už nezabírají. Efektivita si podává dveře s leností. Úspěšný podnikatel po 10 letech balancuje nad propastí inzulínové rezistence a diabetem 2. typu. Zhuntované tělo jak zákon káže si připravuje půdu na další desetiletku pracovně pojemnovanou “Akce Infarkt”. Domů se ti nakvartýrovala kámoška depka. Stres je tvůj mladší brácha. To vypadá na prima párty. Prosím, nezvěte mě.

eyG6gX2

Nechceš tak skončit?

Dej mi email, emailový marketing je modla. Přes PPC to retargetujem podpoříme kvalitním SEO a díky upsellu ti prodám v balíčku i babičku. Tvojí samozřejmě. Změříme ROI a zapracujeme na osobním brandingu s PR. Rozhodíme sociální sítě a jde se na lov.

Něco ti prozradím. Zdarma! Pořeš si SSP. Stravu, Stres a Pohyb. Někdo tomu říká vyrovaný životní styl. V Praze říkáme Lajfstajl. Jo, jsme tu trochu magoři. Tvoje tělo potřebuje správnou energii, pohyb, odpočinek a hlavně eliminaci stresu. Už jsi slyšel o té staré socíální síti? Říká se jí “VENKU“. V dětství jsi na ní dost frčel. Zkuz se tam zas občas mrknout. Venku není čučení z okna kanceláře na skomírající keřík před budovou. Venku není dřepění v hospodě s bandou kamarádů. Venku není mrtvá síť, to jen ty pomalu umíráš na virtuálních.

Strava

Zamysli se nad větou “Jste to, co jíte” a pak popřemýšlej, čím se krmíš. Laciným prefabrikátem zabalený v jedovatě vyhlížejícím obalu? Průmyslovou buchtou zalitou hektolitry cukru (jo, myslím pizzu). Až ti to projde hlavou, zkus jít víc do hloubky a popřemýšlej nad rčením “Jste to co jí, to co jíte”. Já vím, teď ti to přijde jako magořina. Dej tomu čas, uvidíš, to přijde. Přemýšlej nad tím, co jíš a kolik cukru a trans tuků do sebe 24/7 leješ.

Stres

Děláš, co tě baví? Super. To neznamená, že nemáš stres. Je to taková malá svině, kterou ti do života nasadí, ani nevíš. Najdeš jí, až když se hroutí práce s osobním životem jak špatná marketingová strategie. Hoď si do života nějakou předimplementační analýzu. Umí předcházet problémům se stresem. Celkem fajn je nasazení verze “Dovolená”. Bohužel trochu drahá varianta (jde i levně). Člověk jí dá jednou za rok a má pocit, že stačí. Nestačí! Potřebuješ něco pravidelného. Jsou levnější možnosti, kde jedeš na měsíční fíčko. Hodně jich má i model freemium. Joga, meditace, spánek, procházky, je toho fakt mraky. Mezi nejefektivnější patří:

Pohyb

Kalorie nepřecvičíš. Kapišto? Tak proč sakra pohyb? Nejde o přecvičování kalorií. To je jak chtít kvalitní PR za měsíc. Kvalitní a fungující PR je na dlouho, stejně jako pohyb. Dlouhodobě prospívá po všech stránkách. Odbourává stres, buduje svaly, srovnává hormony, umožňuje pálit ty zmetky kalorie, když sedíš v kanclu a nehejbeš se. Tomu se říká EPOC. Stačí správně implementovat.

Nemáš čas? Nekecej. 10 minut? 3x Týdně? To dáš! 10 minut je super, ale nemysli si, že tě zachrání. Přidej k tomu 10.000 kroků denně, ideálně v přírodě. To je tam VENKU. Jsi z IT, takže asi hračička, co má poslední model smartfounu. Pořiď is něco na tracking celýho vybalancovanýho lajfstajlu. FitBit, JawboneUP, Nike Fuel Band, Misfit, jsou toho mraky. Markeťáci se bez analytik nehnout. ROI a měřitelné výsledky uvidíš na sobě i na monitoru. Víš, kolik času prosedíš u kompu? Víš prdlajs. Vyinstaluj si RescueTime, trackuj a zachraň čas. Uvidíš, jak jsi produktivní a kolik času ve skutečnosti jen proflákáš u svítící obrazovky.

10 minut wow

Fakt? Nekecej!

Hele kámo, co si budem povídat, taková akce je na dlouho. Chce to čas a svatou trpělivost. Z tebe se taky nestal expert přes noc. Stojíš na rozcestí, vybíráš mezi červenou a modrou pilulkou. Jedna ti ukáže realitu. Dostaneš šanci vydržet dýl jak 10 let, šanci dotáhnout do vítězného konce to, cos tak skvěle rozjel. Druhá je slaďoučká, chutná, dráždí všechny smysly, nabízí zkratky, stačí to tady podepsat. Nakonec z tebe udělá trosku na práškách.

Dám ti do startu dobrou radu. Vyhoď sixpack Redbulů a další sladký lepivý sračky z lednice. Chceš pořád frčet? Zkus místo nich BulletProof coffee se sílou Redbullu. Jak na něj? To si uděláš fakt dobrý, silný amerikáno, vrazíš do toho lžíci másla a přidáš lžíci prášku z Guarany. Hodíš to do mixéru. Rozmixovat, protřepat, nemíchat. Netvař se kysele, ještě jsi neochutnal. Fííííííííí

Bullet proof coffee

Sarka dobrý kafe

Líbilo se?

Tak to šérni na svý síti. Sleduj FitPlan.cz na Facebooku nebo na Twitteru. Dozvíš se o nových příspěvcích jako první. A něco mi slib. Dneska, dřív než sedneš na MHD, půjdeš kus cesty pěšky. Doma udělej čistku sláďor a spláchni ten fet do hajzlu.

Jak užitečný pro vás byl tento článek?

Pro hodnocení klikněte na hvězdičky!

Průměrné hodnocení / 5. Hodnotilo:

Mrzí mě, že článek nebyl dostatečně užitečný

Pomůžete mi to napravit?

Top

11 MÝTŮ
O HUBNUTÍ

blank
x