Je možné hubnout bez cvičení?

Nenávidíte cvičení, ale chcete shodit nějaké kilo? Je možné zhubnout bez cvičení? Pojďme se na to podívat.

Co se stane, když začnete hubnout bez cvičení

Hubnout bez cvičení se může jevit jako nejjednodušší cesta, ale je to trochu složitější. Cvičení, hubnutí nejen urychlí a pomůže vám při zbavování se tuků, ale má také spousty zdravotních přínosů.

Když omezíte kalorický příjem, vaše tělo čerpá energii z rezerv a bere si ji ze zásob. Většina lidí se automaticky domnívá, že tuk jsou ty zásoby odkud se energie čerpá. Ano, tělo bere energii i z tukových zásob. To ale není jediná zásobárna energie. Může ji brát i ze svalů. Procento tuku, které dokážou spálit svaly je navíc několikanásobně vyšší. V okamžiku, kdy začnete cvičit se zbavujete mnohem většího množství tuku a svalová hmota vám naroste, nebo si minimálně udržíte tu co máte.

Bez cvičení nedáváte tělu důvod aby si svalovou hmotu urdželo. Svaly jsou na údržbu velice energeticky náročné a je to jedna z prvních věcí, kterou tělo začne omezovat, když snížíte kalorický příjem bez toho abyste mu dali důvod k udržení si svalové hmoty.

Srovnatelného množství váhy se můžete zbavit jen samotnou dietou (úpravou jídelníčku), ale váha se ne vždy rovná tělesným tukům. Pokud budete udržovat své svaly aktivní, máte mnohem větší pravděpodobnost, že se zbavíte tělesného tuku.

Proč je cvičení důležité?

Cvičení zvyšuje citlivost na inzulín a hladinu růstového hormonu. Dva faktory, které tělo pomůžou nastavit do ideálního metabolického stavu, abyste spalovali tuk.

Cvičením spalujete kalorie, to není žádné tajemství. Tím že spálíte 500 kalorií každý den díky cvičení můžete buď denně, sníst o 500 kalorií víc nebo je přidat k tomu o co hubnete a hubnutí tím ještě urychlit. Proč si snižovat šanci na úspěch a nemít možnost dopřát si víc dobrého jídla a živin?

Svaly požírají tuk, a většinu tuku spálíte díky svalům prostřednictvím mitochondrií. Mitochondrie se nachází v největším množství právě ve svalech. Celkový počet mitochondrií můžete zvýšit právě cvičením. Pokud budete mít nedostek pohybu o mitochondrie přijdete. Čím máte víc mitochondrií, tím jednodušší je zbavovat se tělesného tuku.

Je tedy možné zhubnout bez cvičení?

Ano je to možné, ale…

  • dojde i ke ztrátě svalové hmoty
  • zpomalí se vám metabolismus
  • budete muset jíst míň, než kdyby jste cvičili
  • budete se muset víc kontrolovat v tom co jíte
  • budete hubnout pomaleji
  • nebudete mít tak dobrou citlivost těla na inzulín
  • nebudete tak zdraví jako když budete cvičit
  • budete mít větší chutě, které bude těžší kontrolovat
  • vaše stavba těla bude horší
  • můžete se rozloučit s pekáčem buchet na břiše

Myslím, že to je celkem dost důvodů proč stojí za to věnovat pár desítek minut týdně cvičení.

stáhněte si zdarma ukázku knihy

JAK TUKY PÁLIT A NEUKLÁDAT

Můžete zhubnout bez cvičení. I když je cvičení náročné je to nejjednodušší cesta jak rychle dosáhnout cíle. Najděte si takové cvičení, které vás baví a jděte do něj na maximum. Udělejte si z něj zábavu a už nikdy nebudete cvičit, budete se jen bavit.

Líbilo se?

Sledujte FitPlan.cz na Facebooku nebo na Twitteru a dozvíte se o nových příspěvcích jako první.

Jak užitečný pro vás byl tento článek?

Pro hodnocení klikněte na hvězdičky!

Průměrné hodnocení / 5. Hodnotilo:

Mrzí mě, že článek nebyl dostatečně užitečný

Pomůžete mi to napravit?

Top

11 MÝTŮ
O HUBNUTÍ

blank
x