Energie na povel, aneb trocha teorie o mozku

Máte oblíbenou písničku, která vás nakopne při běhání nebo cvičení? Takovou, která z vás dokáže vyždímat maximum, takovou, díky které zjistíte, že tam ještě jsou rezervy (vždycky tam jsou, jen je vydolovat), vyburcuje vás, vyprovokuje a nakonec to dáte?  U mě se v průběhu času písničky mění. Můžou být divoké, ale i pomalé s gradací. Jedno mají ale společné všechny. Fungují! Nalejou mi energii do žil. Poslední týden je mým songem Tout casser od Irie Revoltes.

Nic moc co? Pustit mi ji před 14 dny, určitě bych se na zadek neposadil. Tak proč mě od pondělí tak nakopává při HIIT tréninku a běhání? Protože jsem je viděl živě na Colours of Ostrava a to je klíč.

Tenhle song mi aktivuje část mozku, díky které jsem schopný vybavit si celý koncert. Atmosféru a energii, kterou jsem po celou dobu koncertu cítil. Energii davu, energii kluků z kapely na pódiu, vzpomenu si jak ze sebe dali všechno, stejně jako my pod pódiem. Jak jsme po koncertě odcházeli vyčerpaní, zpocení, ale šťastní s úsměvem od ucha k uchu. Jedna nic moc písnička mi dokáže opakovaně zprostředkovat zážitek z celého koncertu a vrátit energii, kterou jsem při něm cítil.

Může za to náš mozek

Když prožijeme silný zážitek, ať pozitivní, nebo negativní, stačí zavřít oči, trochu se zamyslet a vybavit si ho. To, co jste cítili tenkrát, najednou dokážete prožít znovu. Zkuste si to na nějakém dostatečně silném nedávném zážitku. Písnička je logicky skvělý spouštěč zážitků. Není to geniální? Dokážeme si přivodit jednoduše pocit štěstí, nebo získat obrovské množství energie jen z myšlenky.

Bohužel nic netrvá věčně a stejně jako se okouká film, neustálým posloucháním té vaší nej písničky odezní i zážitek. Musíme si najít jiný song, jiný spouštěč a zážitek. Do určité míry se dá tahle schopnost trénovat a zdokonalovat. Čím víc budete mít podobných zážitků, tím budete na jednu stranu schopni čerpat z nich energii na později. Na druhou stranu hrozí přesycení a zevšednění. Co před rokem bylo super, mega, ultra cool akce/zážitek, se častým opakováním stává normální, všední, rutinní a nudné. Pak se dostanete do stavu, kdy musíte sáhnout po něčem extrémnějším a extrémnějším a extrémnějším…..

[sz-youtube url=”http://www.youtube.com/watch?v=RyaY4SJFwuc” /]
SnowKiting miluju 🙂

Všeho moc škodí. Předávkovat se můžete alkoholem,vitamínem D, vodou i zážitky. Je potřeba najít rovnováhu. Tu máme každý jinde a pravítkem ji nezměříme. Na druhou stranu se určitě shodneme, že  dobrých zážitků v dnešní době není nikdy dost a předávkování moc nehrozí 🙂

Jakej je váš momentální NEJ song a s čím si ho spojujete?

Líbilo se?

Tak dej lajk, sledujte FitPlan.cz na Facebooku (like / Líbí se mi), nebo na Twitteru (Follow) a dozvíte se o nových příspěvcích jako první. Mezi tím si můžete stáhnout zdarma e-book s dalšími 11 mýty o hubnutí. Chcete se dozvědět ještě víc? Přijďte na kurz.

 

stáhněte si zdarma ukázku knihy

JAK TUKY PÁLIT A NEUKLÁDAT

Jak užitečný pro vás byl tento článek?

Pro hodnocení klikněte na hvězdičky!

Průměrné hodnocení / 5. Hodnotilo:

Mrzí mě, že článek nebyl dostatečně užitečný

Pomůžete mi to napravit?

Top
Zakoupil(a): Eva z Česká Lípa před 15 hodinami
 
Zakoupil(a): Ondřej z Brno před 17 hodinami
 
Zakoupil(a): Martina z Frydlant nad Ostravici před 18 hodinami
 
Zakoupil(a): Vladimira z Doksy před 19 hodinami
 
Zakoupil(a): Martin z Kolomuty před 23 hodinami
 
Zakoupil(a): Martin z Kolomuty před 23 hodinami
 
Knihy: Jak pálit a neukládat, Jídleníčky na hubnutí
Zakoupil(a): Fialová z Tachov před 3 dny
 
e-book Jak pálit a neukládat
Zakoupil(a): Zuzana z Lásenice před 4 dny
 
Zakoupil(a): Jaroslav z Praha 4 Lhotka před 4 dny
 
Zakoupil(a): Eva z Praha 4 před 5 dny
 
Zakoupil(a): Zuzana z Bohutín před 5 dny
 
Zakoupil(a): Pavla z Blansko 1 před 5 dny
 
Knihy: Jak pálit a neukládat, Jídleníčky na hubnutí
Zakoupil(a): Ľubica z Žiina před 6 dny
 
Zakoupil(a): Martin z Rýmařov před 1 týdnem
 
Zakoupil(a): Vlasta z Svitavy 2 před 1 týdnem
 

11 MÝTŮ
O HUBNUTÍ

x