Hledají se dobrovolníci do studie o cukrovce 2. typu. Zapojit se můžete i vy!

Výzkumy o cukrovce by se neobešly bez lidí, kteří chtějí přispět svou troškou a vyzkoušet nové možnosti léčby. Nově mají všichni s cukrovkou 2. typu možnost zapojit se. V čem studie spočívá a co konkrétně se bude sledovat?

Studie remise diabetu 2. typu

Léčit cukrovku pouze tabletami a po neúspěchu přejít na podávání inzulinu nemusí být jediným řešením. A přesně to se bude snažit dokázat klinická studie ve Všeobecné fakultní nemocnici v Praze.

Pod vedením zkušené lékařky MUDr. Hany Krejčí s vystudovanou specializací na diabetologii připraví nutriční terapeutka plán pro zjištění, zda úprava stravy přinese výrazné zlepšení či dokonce vyléčení cukrovky 2. typu.

MUDr. Hana Krejčí

Internistka a diabetoložka VFN Praha. Působí na 3. interní klinice endokrinologie a metabolismu 1. LF UK a VFN v Praze a na diabetologické a interní ambulanci pro těhotné v porodnici U Apolináře. Věnuje se výuce studentů medicíny a nutriční terapie i laické osvětě o problematice diabetu. Hanka je dlouhou dobu aktivní zejména na poli těhotenské cukrovky (gestační diabetes mellitus) a cukrovky obecně, podporovala přijetí přísnějších diagnostických kriterií pro těhotenskou cukrovku (Krejčí 2014) i možnost využití nízkosacharidové stravy v léčbě a prevenci těhotenské cukrovky a cukrovky 2. typu (Krejčí 2016ČDS 2017).

Hanka také založila a spravuje vynikající webové stránky www.tehotenskacukrovka.cz a v roce 2017 po odborné stránce připravila nový edukační web www.cukrpodkontrolou.cz. Je také zakládajícím členem Globopolu, prvního českého think-tanku zabývajícího se zdravotní prevencí.

Má stravování opravdu tak velký vliv?

Mnoho studií jinde ve světě již prokázalo, že stravování má pozitivní vliv na zmírnění či úplnou remisi cukrovky 2. typu. Remise = návrat k původnímu fungování pacienta před vypuknutím nemoci. Jedná se vlastně o dosažení bezpříznakového období. U nás se zatím žádná podobná klinická studie nekonala, což je velká škoda s ohledem na možný další rozvoj edukace a snížení nutnosti léčby léky. Cílem zkoumání bude stravování zaměřené na snížený příjem sacharidů známé i pod názvy nízkosacharidové a lowcarb.

Kdo se může přihlásit?

Pokud jste z Prahy či okolí a je vám mezi 20 až 65 lety, máte diagnostikovanou cukrovku 2. typu a aktuálně se léčíte dietou, tabletami či inzulinem, můžete se zapojit do studie. Vše je pod lékařským dohledem a ve spolupráci s krabičkovou dietou Nutric Bistro, kteří připraví nízkosacharidovou stravu.

Získané výsledky pomohou s dalšími testy a zároveň mohou znamenat pozitivní zlepšení vašeho životního stavu, což je cena, za kterou se vyplatí stát se na chvíli dobrovolníkem.

Další informace a přihlášku do studie najdete zde.

 

stáhněte si zdarma ukázku knihy

JAK TUKY PÁLIT A NEUKLÁDAT

Jak užitečný pro vás byl tento článek?

Pro hodnocení klikněte na hvězdičky!

Průměrné hodnocení / 5. Hodnotilo:

Mrzí mě, že článek nebyl dostatečně užitečný

Pomůžete mi to napravit?

Top

11 MÝTŮ
O HUBNUTÍ

blank
x