Jak se bránit večernímu přežírání?

Nevím jak vy, ale já toho nejvíc sežeru večer.  Když se zamyslím, zjišťuju, že to není jídlo z hladu, ale z nudy, nebo určité emociální nepohody. Večer je čas, kdy žeru aniž bych musel. Čas, kdy jsem ochotný sníst to, čemu se přes den vyhýbám. Proč? Jak se tomu vyhnout?

Pokusil jsem se vysledovat kdy konkrétně situace vzniká právě u mě a sestavil si protiakce a pravidla, která jsou od toho aby se DODRŽOVALA!

Nepít večer alkohol

U mě totální spouštěč konzumace čehokoli co tělo nepotřebuje. Počínaje pečivem, kterého se normálně ani nedotknu a konče sračkama jídlem ve formě sušenek všeho druhu, čipsů křupek a tak dále. Nepijte večer alkohol. Dopadne to špatně. Vůle je po celém dni hodně mizerná. Už se vyčerpala a alkohol jí vráží kudlu do zad.

Nepít nikdy alkohol (když hubnu)

Asi jsem se nevyjádřil jasně. Jestli se snažíte zhubnout tak si na omezenou dobu několika měsíců jednoduše alkohol odepřete. Svět je svině. Alkohol tělo nepotřebuje. Jediné jeho pozitivum je upřímnost po požití většího než normálního množství a nárůst prostředků ve státní kase. U státní kasy nevím, jestli lze mluvit o pozitivu. Nebo víte o nějakém jiném kladu alkoholu? Podělte se v komentářích.

Pivo a víno je taky alkohol!

Do třetice všeho dobrého. Fakt se na to vykašlete. Tři, čtyři měsíce jsou ve srovnání s desítkami let hodně málo. Možná vás to překvapí, ale existují lidé, co alkohol nepijí vůbec. Jako že už nikdy v žívotě ni kapku.  Ano dokážou být šťastní.

Nedávat mozku večer cukr

Čím později do sebe hodím nějaký cukr, tím horší to má následky. Část mozku, které se říká neokortex (racionální uvažování) je večer už dost vyčerpaná a limbický systém mozku (emoce) mají totální nadvládu. Říká se, že cukr dokáže posílit mozek. U mě rozhodně večer posiluje především limbický systém, tedy emoce. Racionální uvažování jde zcela stranou. Je uplně jedno odkud cukr pochází. Ať už je to “zdravá” podoba ve formě ovoce, nebo sacharidy jiného charakteru. Výsledkem je zvýšená konzumace čehokoli. Pak už je jedno jestli zobete mandle, protože mozek nefunguje jak má a sezobete jich o 2 pytle víc než potřebujete. Mnohem víc než tělo signalizuje mozku. Nemáte hlad. Nepotřebujete jíst, přesto mozek pod vlivem cukru velí: ŽER!!

Nedávejte mozku večer cukr! Dáte mozku cukr a velice racionálně dokáže sám sobě vysvětlit proč potřebuje další.

Nekoukat na televizi a vypadnout od počítače

Televize a počítač jsou pasivní zdroj informací pro mozek. Takové to jedním uchem tam druhým ven a je jedno jestli konzumujete text, obraz ve formě videa nebo zvuk. Jak začnete podobným stylem pasivně přijímat informace pravděpodobnost sáhnutí po nadměrném množství jídla je vysoká. Já pravidelně sahám po mandlích a jiném druhu ořechů. Mozek mě často přesvědčí, že je nezbytně nutné dát si trochu ovoce s jak jinak zdravým tukem ve formě smetany a podobné “zcela neškodné” PRIMAL potraviny. Problém je, že tělo nic z toho už nepotřebuje. Je najedené. To myslím skutečně vážně. Stačí si spočítat energetický příjem a výdej a máte to černé na bílém.

Jakmile začnu přijímat pasivně informace z počítače (televizi už roky nemáme) tak mozek dostane potřebu žrát. Jedinou obranou  je vypadnout od televize a počítače. Zachrání to kniha, ale tu někdo může mít také spojenou s nepřetržitým zobáním. Další možností je jít se projít (se psem) nebo prostě do postele, sex a spát. O to dřív ráno vstanete a uděláte víc. Potřeba sežrat k snídani pytlík brambůrků překvapivě neexistuje (za předpokladu, že se k snídani neprochlastáte).

Zítra je taky den

Zítra je pozdě. Zítra je až zítra, dnes je dnes. Jestli žerete dnes a říkáte si od zítra začnu, je to v prdeli tahu. První věc co člověk musí přestat dělat je odkládat na neurčito. Airbank má božskou Yndy. Hubnutí má boha Zeetra a bohyni Pondhely.

stáhněte si zdarma ukázku knihy

JAK TUKY PÁLIT A NEUKLÁDAT

10550950_495851527211860_7668850980166396144_n

Neponocuj

Často se přistihnu, že ponocuju. Večer kolem sedmé až osmé usedám k počítači, že ještě něco málo udělám. Výsledkem je, že neudělám zhola nic a do postele se dostanu až kolem půlnoci. Jak vypadá konzumace nepotřebného a posedávání u počítače / televize už víme. Krom toho, že je můj kalorický příjem díky ponocování vyšší většinou večer stejně už nic neudělám a čas strávený u počítače je proflákaný. Mám na to dost nástrojů abych mohl s klidem (panikááá) říct, že to tak je. Jediné co se mi osvědčilo je se sebrat a jít si lehnout. Když nemůžu usnout, dám oddechovou knihu, která mě zaručeně uzemní a do 30 minut jsem tuhej.

Jak jste na tom vy?

Máte podobný problémy a jak je řešíte? Určitě se potýkáte s nějakým podobným “přežíracím” problémem, kdy jednoduše mozek chce a vy víte, že tělo už další energii a jídlo nepotřebuje. Jak situaci řešíte? Jo, jestli je na vás pozdě a chcete něco sežrat tak vyčůrat, pomodlit a spát!

Líbilo se?

Sledujt FitPlan.cz na Facebooku nebo na Twitteru a dozvíš se o nových příspěvcích jako první. Mezi tím si můžete stáhnout zdarma e-book 11 mýtů o hubnutí a zdravém životním stylu.

Jak užitečný pro vás byl tento článek?

Pro hodnocení klikněte na hvězdičky!

Průměrné hodnocení / 5. Hodnotilo:

Mrzí mě, že článek nebyl dostatečně užitečný

Pomůžete mi to napravit?

Top

11 MÝTŮ
O HUBNUTÍ

blank
x