Inzulínová rezistence

Inzulínová rezistence (IR). Stav při kterém tělo nedokáže efektivně využívat produkovaného inzulinu. Lidé trpící inzulínovou rezistencí se ve většině případech propracují až k diabetu 2 typu. Při IR se glukóza hromadí v krvi, místo aby byla absorbována tělesnými buňkami. Převod glukózy z krve do buněk má na starost právě inzulín.

Většina lidí trpící inzulinovou rezistencí o ní ani neví. Trvá mnoho let než si vypěstují diabetes 2 typu a pak už je jen krůček k metabolickému syndromu. Přichází na řadu infarkty a podobné nešvary. Místo aby jednoduše upravili jídelníček a inzulínové rezistence se postupně zbavili, berou léky. Je to jednodušší. Změna životního stylu je zaručený lék na inzulinovou rezistenci.

Důskedky dlouhodobé inzulinové rezidence jsou:

  • Obezita
  • Diabetes mellitus 2. typu
  • Vysoký krevní tlak
  • Vysoký cholesterol
  • Srdeční potíže
  • Polycystický ovariální syndrom

Přirozená inzulínová rezistence

Těhotenství a puberta jsou dva stavy v životě, kdy tělo zcela přirozeně, ať chceme nebo ne přepne na inzulínovou rezistenci. Hladina inzulinu je vysoká aby tělo mohlo záměrně nabrat energii. Následně dojde k porodu, nebo skončí puberta, hladina pohlavních hormonů klesne na normální úroveň, inzulínová rezistence zmizí. Tělo se stane přirozeně citlivé na tento hormon a zhubneme.

Z pohledu Darvinovy teorie evoluce to dává celkem smysl a inzulinová rezistence je v té době žádaná. Dvakrát v životě u žen a jedenkrát u mužů. Nikdy víc! Problém je, že žijeme v době totální nadprodukce inzulinu, která je způsobena životním stylem a především stravou. Podle statistik dnes tělo produkuje 2-3x víc inzulinu než před 35 lety. To nevyhnutelně vede k nežádané inzulínové rezistenci, diabetu 2 typu a metabolickému syndromu. Jak se vyvarovat inzulinové rezistence, nebo se jí zbavit? Zkuste  kurz v Praze nebo Brně 🙂

Top
Zakoupil(a): Veronika z Libín před 2 hodinami
 
Zakoupil(a): Martin z Pelhřimov před 3 hodinami
 
Zakoupil(a): Pavla z Znojmo před 4 hodinami
 
Zakoupil(a): Tereza z Krnsko před 8 hodinami
 
Zakoupil(a): Eva z Mikulovice před 8 hodinami
 
Zakoupil(a): Jana z Žďár nad Sázavou před 10 hodinami
 
Zakoupil(a): Mária z Kľače před 10 hodinami
 
Zakoupil(a): Miroslav z Rotava před 10 hodinami
 
Zakoupil(a): Kateřina z Pětipsy před 11 hodinami
 
Zakoupil(a): Petra z Rakovník před 11 hodinami
 
Zakoupil(a): Tomáš z Praha-Uhříněves před 12 hodinami
 
Zakoupil(a): Lucie z Čerčany před 12 hodinami
 
Zakoupil(a): Markéta z Černá u Bohdanče před 13 hodinami
 
e-book Jak pálit a neukládat
Zakoupil(a): Kamila z Bakov nad Jizerou před 16 hodinami
 
Zakoupil(a): Petr z Praha 8 před 20 hodinami
 

NOVÁ KNIHA
PLNÁ JÍDELNÍČKŮ NA HUBNUTÍ

NOVINKA!!!

Detailní stravovací plán, který vás za tři týdny, krok za krokem, provede po cestě k dosažení ideální váhy a jejímu udržení bez zbytečných jojo efektů.

11 MÝTŮ
O HUBNUTÍ

x