25 Hacků pro hubnutí

Hack (hak) znamená chytré řešení pro složité problémy. Zhubnout a dostat do formy, může být ošemetný problém. Pro někoho dokonce to nejtěžší co v životě udělal. Zkuste jeden, nebo více hacků, tedy chytrých řešení ze seznamu níže. Pomůžou vám zhubnout.

 1. Používejte menší talíře. Známé a ověřené pravidlo, vyzkoušené i na zaměstnancích Googlu. Menší talíř = méně jídla na talíři a mozek je ošálen.

 2. Myslete na kalorický příjem jako na peníze na účtě. Když jeden den utratíte/sníte víc, tak se druhý den snažte sníst (utratit) méně.

 3. Cvičte s někým silnějším. Budete mít potřebu víc na sobě dřít.

 4. Veďte si nějakou dobu jídelní deník. Vše co sníte si zaznamenejte. Stačí vyfotit mobilem a hodit do nějaké aplikace (1).

 5. Stáhněte si aplikaci StandApp (iOS), která vás bude pravidelně upozorňovat na nutnost pohybu alespoň na pár minut.

 6. Snídejte především bílkoviny. Vydrží vám mnohem déle pocit sytosti (2).

 7. Držte si nezdravé jídlo z dohledu. Všeho nezdravého se zbavte. Když na něco dostanete velkou chuť nikdy si to nekupujte domu. Nezdravá jídla vždy konzumujte jen venku.

 8. Počítejte si kolikrát “přežvýknete” jednotlivá sousta. ideální je dosáhnout alespoň 30 žvýknutí.

 9. Mějte vždy při ruce lahev nebo sklenici s vodou. Můžete ji pít brčkem. Díky brčku vody vypijete mnohem víc.

  stáhněte si zdarma ukázku knihy

  JAK TUKY PÁLIT A NEUKLÁDAT

 10. Najděte si svou cestu a držte se jí. Možností jak zhubnout je spousty. Zjistěte co vám funguje a držte se toho. Nepřeskakujte z jednoho plánu na druhý.

 11. Plánujte si cvičení stejně jako pracovní schůzky. Zadejte si je do kalendáře, nastavte si upomínku na mobil. Eliminujete tím možnost výmluvy.

 12. Udělejte si ze cvičení zábavu. Najděte si takovou formu aktivity, která vás bude bavit.

 13. Převlečte se do cvičebního jakmile vstanete, ať už se vám chce cvičit, nebo ne. Budete překvapení jak taková drobnost dokáže zvýšit úspěšnost toho jestli si zacvičíte nebo ne.

 14. Napište si na papír seznam úspěchů, které jste už v souvislosti s hubnutím dokázali a mějte ho neustále na očích. Udrží vás v pohybu a myšlenky se zaměří na to co jste už dokázali, místo toho co ještě musíte dokázat.

 15. Pokud nesnášíte vaření používejte samo-vařící hrnce. Vhodný je Tefal Actifry. Naházíte do něj maso se zeleninou, zapnete a jídlo se připravuje. Hrnec jen pípne, až bude jídlo hotové.

 16. Navařte si jídla dopředu a zamrazte je. Pak stačí vařit jen jednou týdně a máte jídla na týden dopředu připravena.

 17. Zacvičte si hned ráno. Nemusíte o tom po zbytek dne přemýšlet a hledat výmluvy proč to dneska nezvládnete.

 18. Nové návyky si budujte postupně. Nejdřív vypilujte jeden a pak se teprve vrhněte na další.

 19. Netlačte na sebe. Nemá cenu nutit se k spořádání hromady brokolice jen proto že je zdravá. Experimentujte, dokud nenajdete zdravé potraviny, které vám chutnají.

 20. Jezte z talíře, který je v barevném kontrastu s jídlem samotným. Jedná se o jednoduchý vizuální trik, díky kterému mozek přesvědčíte sníst toho míň (3)

 21. Ke slazení místo cukru nebo medu používejte ovoce. Celé, nebo rozmixované. Neodšťavňujte ho.

 22. Využívejte technologií pro motivaci a sledování pokroku (FitBit, Jawbone UP).

 23. Propojte se díky technologiím s fitness komunitou. Existují sociální sítě se zaměřením jen na Fitness například Fitocracy.com

 24. Při nakupování berte potraviny, které seženete po obvodu nákupního centra. Nezacházejte dovnitř do uliček, kde je převážně nezdravé jídlo.

 25. Choďte pěšky. Pokud se do místa kam potřebujete dá dostat pěšky, jděte pěšky.

Líbí se vám  článek? Chcete se dozvědět o dalších?

Sledujte FitPlan.cz na Facebooku nebo na Twitteru a dozvíte se o nových příspěvcích jako první. Mezi tím si můžete stáhnout zdarma e-book 11 mýtů o hubnutí a zdravém životním stylu.

Jak užitečný pro vás byl tento článek?

Pro hodnocení klikněte na hvězdičky!

Průměrné hodnocení / 5. Hodnotilo:

Mrzí mě, že článek nebyl dostatečně užitečný

Pomůžete mi to napravit?

Top

11 MÝTŮ
O HUBNUTÍ

blank
x