Co se stane po vypití Dietní Coca Coly? #Infografika

infografika

Věděli jste, že…?

Podle studií profesorky psychologie a behaviorální neurologie Susan E. Swithers může pravidelná konzumace dietní koly (stačí i jedna denně) zvyšovat riziko vzniku srdečních chorob, mrtvice, cukrovky, zpomalování metabollismu, vysokého tlaku a přibírání na váze.

Po 10 minutách – působí na vaše chuťové pohárky a ničí vaše zuby

Umělá sladidla jako je aspartam a kyselina fosforečná ničí vaši zubní sklovinu. Aspartam ovlivňuje chuťové receptory a tělo si začne myslet, že právě zpracovává vysokou dávku cukru.

Po 20 minutách – ukládání tuků

I dietní CocaCola způsobí vylučování insulinu a tělo začne fungovat v režimu ukládajícím tuky. V těle tedy probíhají stejné pochody jako po vypití klasické CocaColy. Informace z mnoha výzkumů včetně studie Nurses‘ Health Study a Health Professionals Follow-up Study dokazují, že pití dietní CocaColy zvyšuje riziko vzniku cukrovky 2.typu, vysokého krevního tlaku a onemocnění srdce. Výzkumy také dokazují, že lidé, kteří konzumují velké množství přeslazených nápojů, jsou dvakrát více náchylní ke vzniku nemocí metabolického systému spojených s cukrovkou a kardiovaskulárními problémy, než ostatní lidé.

Po 40 minutách – může způsobit závislost

Kombinace kofeinu a aspartamu může způsobit lehkou závislost podobnou závislosti na kokainu. Pokud pravidelně konzumujete dietní CocaColu, dochází k nebezpečné stimulaci neuroreceptorů v mozku, kterou způsobují excitotoxiny obsažené v nápoji.

Po 60 minutách a déle – vyčerpává živiny, způsobuje hlad a žízeň

Cukry, které tělo dostalo v nápoji, mu nestačí. Potřebuje jich stále víc. Následuje pití dalších přeslazených nápojů, v horším případě konzumace nezdravých jídel, a kolotoč, kdy přijímáte stále více a více nezdravých cukrů, pokračuje. Plechovka dietní CocaColy neobsahuje žádnou výživovou hodnotu. Ba naopak! Po jejím vypití tělo ztrácí potřebné esenciální minerály. Dietní CocaCola vám žízeň nikdy neuhasí, protože místo hydratace způsobuje tolik nebezpečnou dehydrataci organismu. Nedostatek vody v těle vede k poruchám až ztrátě paměti, výraznému ovlivnění koncentrace, únavě a také náladovosti.
Vše uvedené platí bez omezení na veškeré dietní limonády s podobným složením, stejně tak na CocaColu Zero.infografika

Top
e-book Jak pálit a neukládat
Zakoupil(a): Claudie z Palma Mallorca Paguera před 6 hodinami
 
Zakoupil(a): CENTRUM z Praha před 7 hodinami
 
Zakoupil(a): Adéla z Frenštát p.R před 8 hodinami
 
Zakoupil(a): svata z Mukařov před 8 hodinami
 
Zakoupil(a): Karolína z Heřmanův Městec před 10 hodinami
 
Zakoupil(a): Michaela z ŽELEŠICE před 13 hodinami
 
Zakoupil(a): Petr z Třebestovice před 13 hodinami
 
Zakoupil(a): Eva z Bystřice nad Pernštejnem před 14 hodinami
 
Zakoupil(a): Nikola z Karviná-Ráj před 15 hodinami
 
Zakoupil(a): Milan z Mýto v Čechách před 15 hodinami
 
Zakoupil(a): Jan z Praha 9 před 15 hodinami
 
Zakoupil(a): Jakub z Praha 4 před 17 hodinami
 
Zakoupil(a): Michaela z Sloupnice před 18 hodinami
 
Zakoupil(a): Marta z Brno před 1 dnem
 
Zakoupil(a): Jan z Ostrava před 1 dnem
 

11 MÝTŮ
O HUBNUTÍ

x