Co se stane po vypití Dietní Coca Coly? #Infografika

infografika

Věděli jste, že…?

Podle studií profesorky psychologie a behaviorální neurologie Susan E. Swithers může pravidelná konzumace dietní koly (stačí i jedna denně) zvyšovat riziko vzniku srdečních chorob, mrtvice, cukrovky, zpomalování metabollismu, vysokého tlaku a přibírání na váze.

Po 10 minutách – působí na vaše chuťové pohárky a ničí vaše zuby

Umělá sladidla jako je aspartam a kyselina fosforečná ničí vaši zubní sklovinu. Aspartam ovlivňuje chuťové receptory a tělo si začne myslet, že právě zpracovává vysokou dávku cukru.

Po 20 minutách – ukládání tuků

I dietní CocaCola způsobí vylučování insulinu a tělo začne fungovat v režimu ukládajícím tuky. V těle tedy probíhají stejné pochody jako po vypití klasické CocaColy. Informace z mnoha výzkumů včetně studie Nurses‘ Health Study a Health Professionals Follow-up Study dokazují, že pití dietní CocaColy zvyšuje riziko vzniku cukrovky 2.typu, vysokého krevního tlaku a onemocnění srdce. Výzkumy také dokazují, že lidé, kteří konzumují velké množství přeslazených nápojů, jsou dvakrát více náchylní ke vzniku nemocí metabolického systému spojených s cukrovkou a kardiovaskulárními problémy, než ostatní lidé.

Po 40 minutách – může způsobit závislost

Kombinace kofeinu a aspartamu může způsobit lehkou závislost podobnou závislosti na kokainu. Pokud pravidelně konzumujete dietní CocaColu, dochází k nebezpečné stimulaci neuroreceptorů v mozku, kterou způsobují excitotoxiny obsažené v nápoji.

Po 60 minutách a déle – vyčerpává živiny, způsobuje hlad a žízeň

Cukry, které tělo dostalo v nápoji, mu nestačí. Potřebuje jich stále víc. Následuje pití dalších přeslazených nápojů, v horším případě konzumace nezdravých jídel, a kolotoč, kdy přijímáte stále více a více nezdravých cukrů, pokračuje. Plechovka dietní CocaColy neobsahuje žádnou výživovou hodnotu. Ba naopak! Po jejím vypití tělo ztrácí potřebné esenciální minerály. Dietní CocaCola vám žízeň nikdy neuhasí, protože místo hydratace způsobuje tolik nebezpečnou dehydrataci organismu. Nedostatek vody v těle vede k poruchám až ztrátě paměti, výraznému ovlivnění koncentrace, únavě a také náladovosti.
Vše uvedené platí bez omezení na veškeré dietní limonády s podobným složením, stejně tak na CocaColu Zero.infografika

Top
Zakoupil(a): Michael z Těptín před 3 hodinami
 
Zakoupil(a): Alena z Mariánské Lázně před 4 hodinami
 
e-book Jak pálit a neukládat
Zakoupil(a): Jiří z Životice u Nového Jičína před 5 hodinami
 
Zakoupil(a): Eva z Nový Bydžov před 13 hodinami
 
Zakoupil(a): Veronika z Dolní Loučky před 13 hodinami
 
Zakoupil(a): Nina z Mníšek pod Brdy před 15 hodinami
 
Zakoupil(a): Lukáš z Znojmo před 1 dnem
 
Zakoupil(a): Radka z Horní Beřkovice před 1 dnem
 
Zakoupil(a): Hana z Praha 10 před 1 dnem
 
Zakoupil(a): Miloš z Znojmo před 2 dny
 
Zakoupil(a): Lucie Smokingland z Praha 1 před 2 dny
 
Zakoupil(a): Daniel z Šumperk před 2 dny
 
Zakoupil(a): Martin z Dolní Bousov před 2 dny
 
e-book Jak pálit a neukládat
Zakoupil(a): Patrik z Praha před 2 dny
 
Zakoupil(a): Pavlína z Šanov před 2 dny
 

11 MÝTŮ
O HUBNUTÍ

x