Závod Bena Comena

“BUM” Startovací pistole vystřelí a závod začíná. Běžci se rozběhnou přes pole. Předchozí den pršelo a půda je mokrá. Není horko. Perfektní den pro běžecký závod. Řada běžců se rychle zformuje do pelotonu. Jako hejno ryb postupují společně vpřed. Peloton udává tempo, aby maximalizoval energii pro celý závod. Jako u každého závodu se po nějaké době ti silnější začnou odtrhávat a slabší začnou z hlavního pole zaostávat. Ale to neplatí pro Bena Comena. Ten se odtrhl hned v prvních okamžicích po odstartování závodu.

Ben ale není nejrychlejším účastníkem v týmu. Ve skutečnosti je nejpomalejší. Ještě nikdy za celou dobu, co je ve školním týmu přespolního běhu na Hanna High School, žádný závod nevyhrál. Ben má totiž mozkovou obrnu. Tento fyzický problém trvá po celý život a je nevyléčitelný. Neznámému člověku se lidé s mozkovou obrnou mohou jevit jako nemotorní nebo neohrabaní.

Závodní pole se vzdaluje stále dál a Ben zůstává pořád víc pozadu. Uklouzne na mokré trávě a spadne do měkké půdy. Pomalu se vyškrábe na nohy a pokračuje. Za chvíli znovu spadne. Tentokrát to bolí. Ale opět se zvedne a pokračuje v běhu. Ben to nevzdává. Pole závodníků je už z dohledu a Ben běží sám. Je ticho, slyší jen svůj namáhavý dech. Cítí se sám. Zase škobrtne o vlastní nohu a padá na zem. Ve tváři je mu vidět bolest a frustrace. Veškerou svou energii musí vynaložit na to, aby se znovu sebral a postavil na nohy. Pro Bena je to běžná součást závodu. Všichni ostatní dokončí závod za zhruba 25 minut. Benovi to obvykle trvá třičtvrtě hodiny.

Když Ben konečně v bolestech probíhá cílem, je zcela vyčerpán. Pří závodě vydal každý kousek své síly, tělo má pokryté modřinami, krví a bahnem.

Když jednotliví účastníci závod dokončí, vrací se zpátky a běží úsek trati, který Benovi zbývá spolu s ním. Ben je jediným závodníkem, který když upadne, někdo jiný mu pomůže vstát. Ben je jediným závodníkem, který když finišuje do cíle, má za sebou stovky lidí běžících za ním.

Když soutěžíte proti všem ostatním, nikdo vám nepomůže. Ale když soutěžíte sami se sebou, chce vám pomoct každý. Olympijští sportovci si navzájem nepomáhají. Soutěží spolu. Ben zahajuje každý závod s jasnou představou PROČ poběží. Chce zvítězit sám nad sebou. Jediný čas, který chce Ben při závodě překonat, je ten jeho. Nikdy neztrácejte toto PROČ se zřetele. Nikdy to nevzdávejte a každý den překonávejte sami sebe.

Začněte s PROČ - MartinusTěchto pár odstavců je drobně zkrácený, skutečný příběh z knihy Začněte s PROČ jejímž autorem je Simon Sinek. Kniha nemá se sportem, zdravou stravou a hubnutím nic společného. Přesto ji vřele všem doporučuji. Kniha řeší především věci kolem motivace ta je nejdůležitější. Když nemáte motivaci něco změnit, nezhubnete.   

 

 

Jak užitečný pro vás byl tento článek?

stáhněte si zdarma ukázku knihy

JAK TUKY PÁLIT A NEUKLÁDAT

Pro hodnocení klikněte na hvězdičky!

Průměrné hodnocení / 5. Hodnotilo:

Mrzí mě, že článek nebyl dostatečně užitečný

Pomůžete mi to napravit?

Top
Knihy: Jak pálit a neukládat, Jídleníčky na hubnutí
Zakoupil(a): Miloš z Králův dvůr před 46 minutami
 
Zakoupil(a): Kateřina z Hradec Králové před 12 hodinami
 
Zakoupil(a): Simona z Oleksovice před 1 dnem
 
Knihy: Jak pálit a neukládat, Jídleníčky na hubnutí
Zakoupil(a): Radek z Žiželice před 3 dny
 
Knihy: Jak pálit a neukládat, Jídleníčky na hubnutí
Zakoupil(a): Marta z Trnová před 3 dny
 
Zakoupil(a): Václava z Kropáčova Vrutice před 4 dny
 
Zakoupil(a): Vladimír z Praha 5 - Lipence před 4 dny
 
Zakoupil(a): Martina z Traplice před 5 dny
 
Zakoupil(a): Radana z Praha 9 před 5 dny
 
Knihy: Jak pálit a neukládat, Jídleníčky na hubnutí
Zakoupil(a): Jana z Litoměřice před 6 dny
 
Zakoupil(a): Miloslava z Praha před 6 dny
 
Zakoupil(a): Václav z Hronov před 1 týdnem
 
Knihy: Jak pálit a neukládat, Jídleníčky na hubnutí
Zakoupil(a): Jiří z Tisnov před 1 týdnem
 
Zakoupil(a): Mgr. Hana z Vejprnice před 1 týdnem
 
Zakoupil(a): Ilona z Ostrava před 1 týdnem
 

11 MÝTŮ
O HUBNUTÍ

x